Naciśnij "enter" aby zobaczyć wyniki, albo "esc" aby anulować.

Afiliacja w Social Media

Zapewne słyszałeś różne teorie na temat miejsc publikacji linków partnerskich. Jednym z nich jest to, że Wydawcy muszą posiadać stronę www lub bloga na którym publikują treści. Chcemy dzisiaj Ci przedstawić alternatywny sposób na dodawanie linków afiliacyjnych – na portalach społecznościowych.

Afiliacja w social media

W przypadku promowania programu partnerskiego na portalach społecznościowych, najbardziej odpowiednie będzie linkowanie ręczne, które powszechnie nazywane jest metodą deep link. W wielkim skrócie: dotyczy ono linkowania zdjęcia, słowa czy całego zdania i prowadzi do konkretnego produktu czy kategorii w sklepie Reklamodawcy. Taka forma jest naturalna i w pełni bezinwazyjna dla czytelnika.
Więcej o linkowaniu przeczytasz w artykule na naszym blogu.

Alternatywą dla linkowania ręcznego, jest wykorzystanie wtyczki do przeglądarki

Afiliacja Facebook

Budowanie społeczności, nawiązywanie znajomości i szybkość komunikacji – to zalety Facebooka. FanPage to miejsce, w którym najczęściej masz bezpośredni i o wiele szybszy kontakt z czytelnikami. To również doskonała okazja do umieszczenia partnerskiego linka od jednego z naszych Reklamodawców.

Wskazówka: Pamiętaj, żeby linkowanie odbywało się w sposób naturalny. Czyli tematyka linków musi odpowiadać treści, która jest zawarta w poście. Jeśli omawiasz maxi sukienki na lato, to kieruj wyłącznie do produktów takiego typu.

Zobacz jak skrócone linkowanie stosuje Answear.com, który jest jednym z naszych Reklamodawców.

Jak zarabiać na blogu modowym ?

afiliacja Convertiser

 

Afiliacja YouTube

Szczególne miejsce dla osób, które cenią wizualne przekazywanie informacji. Linki afiliacyjne można wykorzystywać na vlogach, serwisie YouTube czy Twitch.

Wskazówka: jeśli prowadzisz grupę tematyczną, zbierasz maile czy posiadasz system komentarzy – koniecznie wykorzystaj te miejsca! Zrobiłeś recenzję gry i wiesz gdzie można kupić ją najtaniej? Wklej link afiliacyjny i zacznij zarabiać.

Jak dostosować link partnerski na Facebook czy YouTube?

Od niedawna w Convertiser dodaliśmy nową funkcjonalność – gotową skracarkę linków afiliacyjnych w panelu. Wystarczy, że tworzysz link afiliacyjny metodą deep link, a po jego wygenerowaniu pokazuje się jego skrócona wersja gotowa do umieszczenia w na FB. Dzięki temu zaoszczędzisz czas, a także nie musisz logować się do zewnętrznych programów.

Jeśli jednak lubisz korzystać z zewnętrznych systemów – wystarczy wejść na stronę goo.gl i w puste miejsce wkleić link afiliacyjny. Następnie wybierz Shorten URL. Po prawej stronie wyświetli się skrócona wersja do zamieszczenia w komentarzu pod video.

Google

Alternatywną stroną do skracania linków jest bitly.com, gdzie wystarczy wkleić link partnerski. System automatycznie pokaże nam jego krótszą wersję z prawej strony. Tak przygotowany link jest gotowy do umieszczenia na stronie i nie traci na swojej mocy zarobkowej.

Wskazówka: skrócone linki partnerskie przydadzą się szczególnie na Twitterze, którego wpis ma ograniczenie do 140 znaków.

Afiliacja Pinterest

Do afiliacji na portalu Pinterest wystarczą Ci tylko  tylko 2 narzędzia. Jest to wtyczka Pinterest Pin It, dzięki której możesz dodawać zdjęcia do swojej tablicy z każdego miejsca w internecie, a także dedykowana wtyczka afiliacyjna Convertiser Editor za pomocą której linki będziesz generować w kilka sekund. Zobacz w jaki sposób wykorzystać oba narzędzia, żeby zarabiać.

afiliacja Convertiser

Zasada jest prosta – edytujesz Pin i wklejasz link afiliacyjny. Proste i skuteczne. Dzięki wtyczce Convertiser Editor nie musisz tracić czasu wchodząc do panelu za każdym razem i szukać kampanii by generować linki. Wystarczy Twoja obecność na stronie sklepu. Jest to obecnie najprostszy sposób by zarabiać na Pinterest.

 

Snapchat afiliacja

Jak wykorzystać możliwość dodawania linków do snapów? Wystarczy, że dodasz link afiliacyjny do Snapa (np. w wersji skróconej). Aby dodać link wystarczy kliknąć w ikonkę spinacza w pionowym menu po prawej stronie i wstawić link.

Wygeneruj linka afiliacyjnego – masz tutaj dwie opcje. Zalecamy przygotowanie wcześniej linków przed publikacją Snapa.

  1. Generowanie ręczne – wybierasz produkt ze strony sklepu i kopiujesz link. W panelu Convertiser znajdujesz Reklamodawcę i generujesz link. Czasochłonne, prawda? Dlatego polecamy drugą opcję robienia deep linków.
  2. Linki z wtyczki afilacyjnej Convertiser – wystarczy, że zainstalujesz i aktywujesz wtyczkę. Będąc bezpośrednio na stronie sklepu klikasz w nią i automatycznie generowany jest link. Wszystko działa w 3 sekundy! Gotowe linki możesz skopiować i wykorzystać w social media (zalecamy wersje skrócone).

afiliacja convertiser

Należy jednak pamiętać, że wszystkie linki udostępniane na Snapchacie muszą spełniać wytyczne serwisu – nie mogą zakłócać bezproblemowego przeglądania Snapów, nie mogą kierować do stron spamerskich. Snapchat będzie wykorzystywał własne narzędzia zaufania i bezpieczeństwa (w tym bezpieczne przeglądanie Google), aby ostrzec użytkowników o potencjalnych oszustwach czy złośliwym oprogramowaniu.

Convertiser – czas na afiliację!