Naciśnij "enter" aby zobaczyć wyniki, albo "esc" aby anulować.

Afiliacja na Pinterest – 10 porad!

Możliwość dodawania linków afiliacyjnych na Pinterest była blokowana przez ostatnie 2 lata za nieuczciwe i spamerskie praktyki jakich dopuszczali się użytkownicy. Nie polecamy podobnych działań, ponieważ dobrze wiemy, że to najlepszy content zawsze wygrywa 🙂 Stworzyliśmy listę 10 porad, które udoskonalą działania afiliacyjne na Pinterest lub zainspirują początkujących Wydawców do działania – znajdziesz je na końcu wpisu. Liczby mówią same za siebie – większość użytkowników portalu Pinterest to kobiety (dane z 2016 roku mówią o 72%), a średni czas przeglądania inspiracji to 98 minut miesięcznie. Stawka zatem jest wysoka, szczególnie w branżach takich jak moda, uroda, wnętrza, fitness czy parenting. Jesteś gotów na proste i skuteczne zarabianie?

Afiliacja Pinterest – dlaczego warto?

Pinterest to największa tablica inspiracji na świecie, z której korzysta 110 milionów użytkowników w miesiącu. Pewnie zastanawiasz się czy opłaca się inwestować swój czas na działania afiliacyjne. Odpowiedź jest prosta – warto. Graficzne treści są łatwo przyswajalne dla użytkowników, inspirują i pobudzają chęć zakupową. Skróć drogę potencjalnego klienta – skieruj go do konkretnego produktu, którego poszukuje. Możliwości afiliacyjne Pinteresta są aktywne również dla użytkowników, którzy przeglądają produkty na smartfonach czy tabletach.

pinterest biznes

Czy wiesz, że..

 • Pinterest wspiera Twoje działania SEO (zobacz jak).
 • Największa grupa użytkowników portalu (34%) jest w wieku od 18 do 29 lat.
 • Platforma pobudza chęć zakupu przez użytkowników – 88% użytkowników zakupiło produkt, który przypięto jako polecany.
 • Piny na tablicy mają dłuższą żywotność w sieci niż komunikaty z innych kanałów social media jak: Snapchat, Facebook, Twitter czy Instagram.

Afiliacja Pinterest – prosta i skuteczna

Do działań afiliacyjnych wystarczą Ci tylko 2 narzędzia. Jest to wtyczka Pinterest Pin It, dzięki której możesz dodawać zdjęcia do swojej tablicy z każdego miejsca w internecie, a także dedykowana wtyczka afiliacyjna Convertiser Editor za pomocą której linki będziesz generować w kilka sekund. Zobacz w jaki sposób wykorzystać oba narzędzia, żeby zarabiać.

afiliacja Convertiser

Po dodaniu zdjęcia na tablicę wystarczy wejść w jego edycję i zamienić link do sklepu na jego afiliacyjną wersję. Dzięki wtyczce Convertiser Editor nie musisz tracić czasu wchodząc do panelu za każdym razem i szukać kampanii by generować linki. Wystarczy Twoja obecność na stronie sklepu. Jest to obecnie najprostszy sposób by zarabiać na Pinterest.

Afiliacja na Pinterest – 10 porad

 1. W edycji Pina używaj zawsze pełnego linka afiliacyjnego (nie stosuj wersji skróconych).
 2. Afiliacyjne tablice na Pinterest wyświetlaj na samym początku.
 3. Twórz Piny z checklistami i wishlistami – to najchętniej oglądane treści.
 4. Zaktualizuj swoje dotychczasowe przedmioty na tablicy o linki afiliacyjne.
 5. Skupiaj się promować produkty użyteczne dla czytelników lub te, które znasz i szczerze polecasz.
 6. Wywołuj emocje – inspiruj, budź zainteresowanie i wezwij do działania – „kliknij” lub „skomentuj”.
 7. Twórz zoptymalizowane opisy (tagi, hasztagi) do łatwiejszego znalezienia Pinów.
 8. Udostępniaj swoje Pinezki dalej w social media.
 9. Piny, na których szczególnie Ci zależy możesz płatnie promować (zobacz jak).
 10. Bądź autentyczny i wiarygodny 🙂

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z Pinterest, polecamy obszerne wyjaśnienie jak efektywnie wykorzystywać swoją tablicę we wpisie od MomsMakeCents lub poznaj podstawy z wpisów Vademecum Blogera.

Convertiser – czas na afiliację!